Hlavní stránka
Prohlášení o přístupnosti Tisk E-mail
Webová prezentace městyse Kounice se snaží o maximální přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovala všechny důležité zásady přístupnosti podle Blind Friendly Web , WCAG 1.0 a pdf Pravidla přístupného webu (PDF) 323.78 Kb, která byla vydána v souladu s novelou zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy.
  
Struktura layoutu i obsahu je tvořena v souladu se specifikací XHTML 1.0 Transitional . Vizuální prezentace je oddělena od obsahové pomocí kaskádových stylů (CSS). Velikost písma je kompletně definována v relativních jednotkách a pomocí nastavení prohlížečů je možné ji zvětšovat či zmenšovat.
  
Část informací uveřejňovaných na stránkách městyse Kounice je však nutné publikovat ve formátu PDF. Jedná se o dokumenty a informace, jejichž obsah používá takové typografické konvence, které nedovolují přehledným způsobem publikování pomocí XHTML, nebo z rozsahových důvodů není možné je to XHTML formátu převést. Pro zobrazení těchto dokumentů je nutné mít nainstalován prohlížeč PDF souborů. Jedním z nich může být například Adobe Reader .
  
V sekci Informace o obci, v položce Kde nás najdete je implementována interaktivní mapa ukazující polohu městyse Kounice. Tato část z logicky vyplývajících důvodů nesplňuje podmínky přístupnosti.
   
Přes veškerou snahu jsme si vědomi, že mohou existovat části webu, které nebudou zcela odpovídat uvedeným prohlášením o přístupnosti. Budeme proto velice rádi, pokud nám tuto skutečnost oznámíte, abychom mohli zjednat nápravu. Připomínky prosím zasílejte na adresu: obec.kounice[zavináč]tiscali.cz. Taktéž uvítáme vaše návrhy a připomínky na zlepšení webu.

 

valid-css-blue.pngvalid-xhtml10-blue.png

valid-rss.png

Aktualizováno ( Pondělí, 21. leden 2008 )